انتشار مقاله عضو انجمن ژئوپلیتیک ایران در ژورنالی که مکیندر برای نخستین بار نظریه محور جغرافیایی تاریخ را منتشر کرد

مقاله «کدهای ژئوپلی‌نومیک: شیوه های گفتمانی و سرزمینی شبکه های اتصال اقتصاد سیاسی» نوشته حسن نورعلی، دانشجوی دکتری جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در موسسه انجمن جغرافیایی سلطنتی (انگلستان), ژورنال Geographical Journal با ایمپکت ۳.۶ و درجه کیفی Q1 منتشر شد.
سهم نظری این مقاله، مفهوم پردازی کدهای ژئوپلی‌نومیک، سهم روش شناختی آن، مقابله با باینری های موجود در ساخت فضاهای واقعی و تخیلی است و سهم تجربی آن, رقابت قدرت های بزرگ در شبکه های اتصال و بنادر است.

Geographical journal یکی از نخستین ژورنال های جغرافیایی جهان است که هالفورد مکیندر در سال ۱۹۰۴ نظریه محور جغرافیایی تاریخ – که تحت هارتلند جاودانه شد – را برای نخستین بار در آن منتشر کرد.
این هشتمین مقاله Web of Science این عضو انجمن ژئوپلیتیک ایران است که پیش از این در دیگر ژورنال های Q1 جغرافیایی مانند Transport Geography مقاله هایی منتشر کرده بود.
همکاری های متعدد با ژئوپلیتیسین های مطرح جهانی از جمله پروفسور کالین فلینت، ویرجینیا ممدوح و میشل کامپانا از دانشگاه های ایالتی یوتا، امستردام و ارگون، بخشی از تلاش برای بین المللی شدن آثار جامعه ژئوپلیتیک ایرانی است.

https://rgs-ibg.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/geoj.12597

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اسکرول به بالا