سرور ارجمند جناب آقای دکتر حافظ نیا

سرور ارجمند جناب آقای دکتر حافظ نیا

با سلام و احترام،

ابتدا لازم می­ دانم از دلسوزی­ ها، ابتکار عمل و پیگیری­ های مجدانه جنابعالی چه در زمان ریاست انجمن ژئوپلیتیک ایران و چه پس از آن بابت پیگیری و پیشبرد برنامه ها و دغدغه های علمی و مطالبات صنفی جامعه جغرافیدانان کشور، خانواده جغرافیای سیاسی و به ویژه استخدام دانش آموختگان جغرافیای سیاسی، مراتب سپاس و قدردانی خود را اعلام نمایم.

با توجه به نامه جامع و گویای جنابعالی در خصوص استخدام دانش آموختگان جغرافیای سیاسی که خطاب به همکار گرامی جناب آقای دکتر کاویانی­ راد ارسال فرموده بودید، در تأیید و تکمیل آن، نکات زیر جهت استحضار جنابعالی و اعضای محترم انجمن تقدیم می­ گردد.

1-پیگیری­ ها، مکاتبات و اقدامات جنابعالی، توسط هیأت مدیره دوره ششم و هفتم ادامه یافت تا آنجا که کمتر جلسه هیأت مدیره­ای بود که موضوع اشتغال دانش آموختگان جغرافیای سیاسی در آن مطرح نشود و از افراد مؤثر و صاحب نظر همچون جنابعالی آقای دکتر رشنو و آقای دکتر شریفی ساداتی برای همفکری و اقدام در این خصوص دعوت نشود.

2-با سازمان­ها و نهادهای متعددی که در زمینه استخدام دانش آموختگان جغرافیای سیاسی را دارند چه در قالب مذاکرات حضوری و چه  مکاتبه اقدام شد. که نتایج و پاسخ برخی از آنها قبلاً از طریق سایت انجمن به اطلاع اعضای محترم و دانش آموختگان رسانده شدند. (پیوست)

3-با توجه به نتایج مثبت و قول مساعد از سوی سازمان­های مورد اشاره، غفلت از ذکر رشته جغرافیای سیاسی و دانش آموختگان آن در استخدامی­ های اخیر، تعجب اعضای هیأت مدیره و افراد پیگیر این مطالبه به حق را به همراه داشت.

4-قبل از رؤیت مرقومه اخیر جنابعالی اینجانب به عنوان دبیر انجمن به مدیر داخلی انجمن (آقای نصرتی) اعلام کردم تا در اولین جلسه هیأت مدیره نسبت به دعوت از جنابعالی و چند تن از اعضای انجمن برای همفکری و اتخاذ تدابیر شایسته و بایسته اقدام شود. تا انجمن به عنوان مسئول قانونی حفاظت از حقوق صنفی اعضا و دانش آموختگان جغرافیای سیاسی دین خود را ادا نماید.

5-اعضای هیأت مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران از تمامی اساتید محترم و دانش آموختگان و دانشجویان عزیز، که در سازمان­ ها ذیربط، دارای مسئولیت اجرایی می­ باشند در خواست می­ نماید، ضمن حساس بودن به اشتغال دانش­ آموختگان جغرافیای سیاسی، نسبت به اعلام و ارسال نقطه نظرات خود و نیز قبول مسئولیت در این مهم اقدام نمایند.

6-در آینده­ای نه چندان دور نسبت به گردهمایی و هم اندیشی افراد مؤثر در کشور توسط انجمن اقدام خواهد شد که امیدواریم افتخار حضور جنابعالی به عنوان رئیس نشست نصیب ما بگردد.(متعاقباً مکان و زمان آن به اطلاع خواهد رسید.)

7-اطمینان خاطر می­دهم که تمامی اعضای هیأت مدیره انجمن، دغدغه لازم را برای ادای دین در خصوص موضوع مهم اشتغال دانش آموختگان جغرافیای سیاسی را داشته و در کنار برنامه­ های ذاتی انجمن که غفلت از آنها انفعال و نزول اعتبار آن را به همراه خواهد داشت، پیگیر مطالبات صنفی، قانونی و به حق نیز می­ باشند.

8-امید است پیگیری مطالبه صنفی اخیر، شرایط و بهانه لازم را برای بهره مندی از فرصت­ها، ظرفتی­ها و قابلیت­های انجمن و اعضای کارآمد آن را فراهم آورده و فارغ از دلایل کوچک و بی­ اهمیت زمینه ساز واگرایی، دلایل بزرگ و مهم زمینه ساز همگرایی را بین اعضا تقویت و کارآمدی آن را دوچندان نماید.

هادی اعظمی- دبیر انجمن ژئوپلیتیک ایران

{yoogallery src=[/images/gallery//eshteghallll]width=[150]}

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اسکرول به بالا