نشست اعضای هیأت مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران با استاندار و مدیران استان گیلان

دکتر صفوی رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران در نشستی که با حضور استاندار و مدیران ارشد استان گیلان برگزار شد، حفظ بقای ملی، امنیت، منافع و ارزش‌ها، استقلال ملی، تأمین رفاه ، آسایش، توسعه همه جانبه، رشد و کمال انسان‌ها را از جمله اهداف اساسی و غیر قابل تغییر دولتهای مختلف دانست  و گفت : ایران کشوری چهار فصل با تنوع اقلیمی، وسعت، سرزمین و جمعیت با فکر و فرهنگ، با شجاعت و دارای دین و مذهب و رهبری خوب، خردمند، با اخلاق، عالم، باتقوا و با صلابت است. دکتر صفوی توانمندی فرهنگی، نرخ بالای باسوادی، اقلیم مناسب را از جمله موقعیت‌های الهی دانست که خداوند به گیلان و کشور عنایت داشته است افزود : انتظار داریم گیلان همان گونه که در تمدن و فرهنگ پیشرو بوده در آسایش ملت ایران نیز پیشرو باشد.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران از برگزاری همایش آمایش سرزمینی، جایگاه خزر و چشم انداز توسعه گیلان در آذر ماه سال جاری خبر داد و افزود : نزدیکی گیلان به کشورهای حاشیه خزر و قفقاز فرصت بسیار مناسب برای افزایش ارتباطات ایران با این کشورها است. دکتر  صفوی  خواستار همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری این همایش شد و افزود : با برگزاری این همایش که با موضوعیت گیلان است موجب معرفی استان شما به دنیا خواه شد.

وی با بیان اینکه روسیه ظرفیت واردات  100 میلیارد دلار کالای کشاورزی از ایران را دارد افزود : بازار بزرگ روسیه و کشورهایی دیگر همچون قراقستان، ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، گرجستان نیازمند محصولات تولیدی ایران و استان گیلان هستند. وی گفت : دست یابی به استانداردهای تولید مواد غذایی روسیه و تقویت حمل و نقل دریایی و ریلی برای استفاده از فرصتهای صادراتی این کشور مهم است.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران خاطرنشان کرد : این انجمن در تهران و شعبه آن در گیلان آمادگی دارد تا در برنامه ششم توسعه استان، بخش آمایش سرزمینی تا سطح شهرستان‌ها به شما کمک کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{yoogallery src=[/images/gallery//2ostandari]width=[150]}

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اسکرول به بالا