کتاب “کربلا کانون ایدئولوژی اثر گذاری ژئوپلیتیکی” به عربی ترجمه می‌شود.

در دیدار مدیر دفتر قم مرکز کربلاء للدراسات و البحوث (مرکز تحقیقات و پژوهش‌های کربلا) وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام روز دوشنبه مورخ ۶ دیماه ۱۴۰۰ با دکتر رضا ملاحسینی اردکانی و دکتر افشین متقی نویسندگان کتاب ” کربلا کانون ایدئولوژی اثر گذاری ژئوپلیتیکی ” اعلام آمادگی مرکز کربلاء للدراسات و البحوث برای ترجمه و انتشار این کتاب مطرح شد.
در این دیدار که در محل دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی با حضور دکتر سید محمد تقی رئیس السادات دبیر انجمن ژئوپلیتیک ایران صورت گرفت‏، دکتر عمار کرباسی مدیر دفتر قم مرکز کربلاء‌ للدراسات و البحوث ضمن تقدیم لوح تقدیر در خصوص ترجمه کتاب به زبان عربی و انتشار آن در عراق و دیگر کشورهای عربی اعلام آمادگی کردند و افزودند: این کتاب شاخص‌ترین و بدیع‌ترین تألیف در موضوع ژئوپلیتیک شهر کربلاست.
در این جلسه دکتر اقشین متقی ضمن تقدیم چند نسخه از کتاب به کتابخانه و نیز تولیت آستان مقدس امام حسین علیه‌السلام اظهار امیدواری کرد زمینه‌های همکاری با مرکز کربلاء در حوزه مطالعات حسینی و کربلایی توسعه یابد و اعلام آمادگی کردند این کتاب در قالب یک وبینار برای علاقمندان معرفی شود.
دکتر رضا ملاحسینی اردکانی بر کربلا پژوهی با روش‌های نوین علمی و آکادمیک تأکید کرد و اظهار داشتند که آماده ارائه بایسته‌های کربلا پژوهی به صورت وبینار هستند.
کتاب فوق ماحصل رساله دکتری آقای رضا ملاحسینی اردکانی است که توسط انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران چاپ و منتشر شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اسکرول به بالا