کتاب “کربلا کانون ایدئولوژی اثر گذاری ژئوپلیتیکی” به عربی ترجمه می‌شود.

در دیدار مدیر دفتر قم مرکز کربلاء للدراسات و البحوث (مرکز تحقیقات و پژوهش‌های کربلا) وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام روز دوشنبه مورخ ۶ دیماه ۱۴۰۰ با دکتر رضا ملاحسینی اردکانی و دکتر افشین متقی نویسندگان کتاب ” کربلا کانون ایدئولوژی اثر گذاری ژئوپلیتیکی ” اعلام آمادگی مرکز کربلاء للدراسات و البحوث برای ترجمه و انتشار این کتاب مطرح شد.
در این دیدار که در محل دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی با حضور دکتر سید محمد تقی رئیس السادات دبیر انجمن ژئوپلیتیک ایران صورت گرفت‏، دکتر عمار کرباسی مدیر دفتر قم مرکز کربلاء‌ للدراسات و البحوث ضمن تقدیم لوح تقدیر در خصوص ترجمه کتاب به زبان عربی و انتشار آن در عراق و دیگر کشورهای عربی اعلام آمادگی کردند و افزودند: این کتاب شاخص‌ترین و بدیع‌ترین تألیف در موضوع ژئوپلیتیک شهر کربلاست.
در این جلسه دکتر اقشین متقی ضمن تقدیم چند نسخه از کتاب به کتابخانه و نیز تولیت آستان مقدس امام حسین علیه‌السلام اظهار امیدواری کرد زمینه‌های همکاری با مرکز کربلاء در حوزه مطالعات حسینی و کربلایی توسعه یابد و اعلام آمادگی کردند این کتاب در قالب یک وبینار برای علاقمندان معرفی شود.
دکتر رضا ملاحسینی اردکانی بر کربلا پژوهی با روش‌های نوین علمی و آکادمیک تأکید کرد و اظهار داشتند که آماده ارائه بایسته‌های کربلا پژوهی به صورت وبینار هستند.
کتاب فوق ماحصل رساله دکتری آقای رضا ملاحسینی اردکانی است که توسط انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران چاپ و منتشر شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اسکرول به بالا