تحلیل و بررسی سند همکاری 25 ساله ایران و چین

انجمن ژئوپلیتیک ایران در راستای رسالت علمی خود در خصوص تحلیل و بررسی موضوعات حوزه جغرافیای سیاسی، ژئوپلیتیک، ژئواکونومی، روابط بین الملل و روابط منطقه‌ای، اقدام به تحلیل و بررسی سند همکاری 25 ساله ایران و چین کرده است. این بررسی در قالب طرح چهار پرسش از اساتید برجسته و صاحب نظران، جغرافیای سیاسی، روابط بین الملل، علوم سیاسی، تاریخ و… می باشد. سوالات مطرح شده به شرح ذیل می باشد…

سوال اول: سند مشارکت راهبردی ایران و چین، به عنوان یک سند بالادستی و نقشه راه در روابط ایران و چین که امروز امضا شده است تا چه اندازه می تواند می‌تواند به تعمیق روابط ژئوپلیتیکی دو کشور منجر شود؟

سوال دوم: مشارکت راهبردی ایران و چین چه تاثیری در مناسبات بین المللی بویژه در روابط چین و آمریکا و نیزروابط ایران و آمریکا می تواند داشته باشد؟

سوال سوم: تاثیر مشارکت راهبردی ایران و چین چه تاثیری در مناسبات ایران و روسیه و نیزروابط ایران و کشورهای اتحادیه اروپا  چه میتواند باشد؟

سوال چهارم: آیا مشارکت راهبردی ایران و چین، میتواند تاثیری در مناسبات منطقه ای بویژه در روابط چین و هند و نیزروابط ایران و کشورهای منطقه آسیای جنوب غربی به ویژه خلیج فارس داشته باشد؟

سوالات فوق توسط جناب آقای دکتر قادری حاجت مطرح شد و با بررسی، ویرایش و تایید اعضا هیات مدیره برای استادان گرامی ارسال شد. و به ترتیب پاسخ  دهی در سایت و کانال انجمن ژئوپلیتیک بارگذاری خواهد شد.

ضمنا افراد صاحب نظر و پژوهشگران نیز می توانند با پاسخ به پرسش های فوق نظرات خود را به آدرس ایمیل انجمن ژئوپلیتیک ارسال کنند.

ادرس ایمیل انجمن

info@iag.ir

iraniangeopolitics1381@gmail.com

 

هیات مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران

09/01/1400

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اسکرول به بالا