کتاب چین و آینده جهانی شدن (اقتصاد سیاسی خیزش چین) منتشر شد.

کتاب چین و آینده جهانی شدن (اقتصاد سیاسی خیزش چین) با ترجمه دکتر ناصر گروسی (عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور) و به همت انتشارات انجمن ژئوپلیتیک ایران در سال 1400 منتشر شد. این کتاب ترجمه ای از کتاب China And The Futuer Of Globalization The Political Economy Of China,s Rise نوشته ژگوش کلاکو می باشد.

در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: جهانی شدن، خصوصاً در مواجهه با تمایز فرهنگی و سیاسی چین با غرب، برای برخی بی‌اندازه آزاردهنده است؛ چرا که فرض بر این بود که ما را نجات می‌دهد اما اهداف مورد نظر را برآورده نکرد. همچنین، کسانی که به جهانی شدن امید بسته بودند شاهد آن بودند که چین در حال تبدیل شدن به یک ابرقدرت اقتصادی است؛ چرا که به سرمایه داران اجازه نداده کنترل را در دست گیرند. این قدرت در دستان دولت باقی مانده است. نتایج آن برای آینده ـ نه تنها برای چین، بلکه برای سایر اقتصادها که به واسطۀ روابط جهانی شدن به هم متصل هستند ـ چیست؟ آیا این امر هیچ پیامدی برای جهان آتی خواهد داشت یا تنها نوعی پدیدۀ اتفاقی شرقی است؟چه اتفاقی قرار است روی دهد؟

این کتاب در 209 صفحه و به قیمت 62000 تومان به چاپ رسیده است. برای تهیه کتاب می توانید با دفتر انجمن ژئوپلیتیک ایران به شماره تماس 88342488 و 88323527 (خانم کیانی) تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اسکرول به بالا